Guns 'n Roses Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Guns 'n Roses Team

Welcome
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
btl net

 

 Kako Napraviti animaciju u GIF animatoru ;)

Go down 
AuthorMessage
^HooK^Dj0oLe^Polak0o^




Broj poruka : 3
Datum upisa : 2010-10-20

Kako Napraviti animaciju u GIF animatoru ;) Empty
PostSubject: Kako Napraviti animaciju u GIF animatoru ;)   Kako Napraviti animaciju u GIF animatoru ;) EmptyThu Oct 21, 2010 12:36 pm

nimacije su jako zanimljive i lake za pravljenje!!!!
Ja nemam mnogo iskustva o tome ali znam da objasnim ono osnovno i najpotrebnije!
Pa da pocnemo:
1.Prvo morate da sa interneta skinete program GIF Animator (


Code:
[You must be registered and logged in to see this link.]


) i da ka instalirate na svoj racunar!
2.Kada ste instalirali GIF Animator udjite u program Paint koji sluzi za crtanje!
3.Crtajte neke slike npr. zmiju kako ide po slici i prvu sliku nacrtajte samo zmiju.
4.Crtajte tako slike po pokretima zmije npr. prva je bila samo zmija a u drugoj okrenite zmiji glavu na desno i tako svaku sliku crtajte drugaciju!
5.Kada ste zavrsili sa crtanjem,bojanjem i ostalim (bitno je da su slike stavljene u GIF format) ukljucite GIF Animator (koji je po preporuci na vasem Desktopu) i idite na NEW
6.Posle toga pisace vam Add Image i tu ubacite slike zmije koje ste nacrtali i poredaj te ih od prve pa do zadnje!
7.Stavite vreme trajanja izmedju slike (Kolko brzo da se slike menjaju) pusti te animaciju na play (u GIF Animatoru koji ja imam nalazi se desno gore na ekranu iznad radne povrsine).
8.Ako vam je presporo menjanje slika ili prebrzo iznad radne povrsine pored PLAY imate opciju ti SET FrAME DELAY i kliknite tu da promenite vreme.
Posle zavrsetka snjimite animaciju na SAVE AS u direktorijum koji vam je pogodan za to,prazan ili negde na HDD ako imate memorije.


Nadam se da sam vam uspeo pokazati u nekoliko koraka kako se radi animacija
Za slozenije animacije koristite Corel Draw!!!
Pokusajte!!!HVALA
Back to top Go down
 
Kako Napraviti animaciju u GIF animatoru ;)
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Guns 'n Roses Team :: =[Photoshop]= :: Photoshop Tutorijali-
Jump to: